سه شنبه , خرداد ۲۹ ۱۴۰۳
آخرین خبرها
خانه / اخبار گمرک / ۳۰درصد صادرات کشور سهم گمرک های استان بوشهر است

۳۰درصد صادرات کشور سهم گمرک های استان بوشهر است

به گزارش خبرگزاری برنا ؛ بهروز قره بیگی روز چهارشنبه  گفت : در این مدت گمرک های استان بوشهر با احتساب میعانات گازی بیش از ۳۷ میلیون و ۸۰۰ هزارتن کالا به ارزش ۱۵ میلیارد دلار به خارج از کشور صادر کردند.

وی اضافه کرد: بدون احتساب میعانات گازی صادرات کالا به خارج از کشور حدود ۲۰ میلیون و ۴۶۰ هزارتن به ارزش هشت میلیارد دلار بود که از نظر وزنی ۳ درصد و از لحاظ ارزش ۶ درصد رشد داشته است.

معاون صادرات و ترانزیت گمرک های استان بوشهر افزود: عمده کالاهای صادراتی شامل محصولات پتروشیمی، سیمان، کشاورزی، ماهی و میگو است که به کشورهای چین، کره، امارات، هند، ژاپن، ترکیه و قطر صادر شده است.

وی در باره بندر دیر بیان کرد: فعالیت شبانه روزی گمرک این بندر، امکان اظهار الکترونیکی، پذیرش حمل یکسره کالاهای صادراتی به لحاظ تسریع در انجام صادرات و آمادگی لازم برای افزایش صدور کالا از طریق گمرک از سایر استان های کشور به مقاصد خارج از کشور آمادگی کامل وجود دارد.

قره بیگی، فعالیت گمرک بندر دیر را مطلوب دانست و گفت: در سال گذشته صادرات کالا از این بندر به خارج از کشور نسبت به سال ۱۳۹۵ از نظر وزنی ۱۱ برابر و از لحاظ ارزش ۴۰۰ درصد رشد داشته است.

وی اضافه کرد: با توجه به وجود زیرساخت های لازم در گمرک دیر و کمترین مسافت دریایی تا آن با کشور قطر این بندر دومین گمرک صادراتی پس از بوشهر به قطر است.

بندر دیر در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب مرکز استان بوشهر قراردارد.

 

موارد جالب

انتصاب ناظر جدید گمرکات خوزستان

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ طی حکمی از سوی فرودعسکری رئیس کل گمرک …