سه شنبه , خرداد ۲۹ ۱۴۰۳
آخرین خبرها
خانه / اخبار گمرک / هند و اروپا علیه اقدامات اقتصادی ترامپ متحد می شوند

هند و اروپا علیه اقدامات اقتصادی ترامپ متحد می شوند

به گزارش ایرنا، اتحادیه اروپا به سازمان تجارت جهانی اعلام کرد که تعرفه ای که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا بر فولاد وارداتی کشورهای عضو این سازمان اعمال کرده است، به حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار می رسد درحالی که این میزان درخصوص آلومینیوم ۱۰۰ میلیون دلار است، به همین خاطر این اتحادیه، برای اعمال تعرفه ها بر واردات کالاهای آمریکایی فهرستی از آن را در اختیار این سازمان قرار داده است.
از سوی دیگر، هند در گزارشی به سازمان تجارت جهانی اعلام کرد، تعرفه اعمال شده بر فولاد صادراتی به آمریکا ۱۳۴ میلیون دلار و تعرفه بر آلومنیوم ۳۱ میلیون دلار می باشد، همین امر دهلی نو را بر آن داشت، برای اعمال تعرفه بر کالاهای تولید واشنگتن، فهرستی از این تولیدات را در اختیار این سازمان قرار دهد.
در همین حال، «ژان ایو لودریان» و «برونو لومر» وزیران امورخارجه و اقتصاد فرانسه نیز اوایل اردیبهشت در بیانیه ای اعلام کردند، پاریس می خواهد، اتحادیه اروپا به طور دائم از افزایش تعرفه های گمرکی صادرات فولاد و آلومینیوم به آمریکا معاف شود.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ماه گذشته میلادی، تعرفه ای ۲۵ درصدی بر واردات فولاد و ۱۰ درصدی بر واردات آلومینیوم اعمال کرد تا با آن چه رقابت جهانی غیرمنصفانه خواند، مقابله کند.
وی البته ۱۱ اردیبهشت ۹۷ زمان اجرای طرح مالیات های گمرکی بر واردات فولاد و آلومینیوم از اتحادیه اروپا را یک ماه دیگر به تعویق انداخت.
اقدامات تلافی جویانه اتحادیه اروپا پس از آن صورت گرفت که مذاکراتش با واشنگتن در خصوص اعمال تعرفه های گمرکی بر فولاد و آلومینیوم راه به جایی نبرده است.
چین نیز پیشتر در واکنش به این فرمان ترامپ اعلام کرد که در صورت آغاز هر جنگ تجاری از سوی آمریکا «پاسخ مناسب و لازم» را به واشنگتن خواهد داد.
پکن اوایل ماه آوریل (۱۲/۱۳ فروردین) از سازمان تجارت جهانی خواست نظر خود را درباره اقدام واشنگتن مبنی بر افزایش تعرفه های گمرکی واردات فولاد و آلومینیم اعلام کند.
شبس**۹۳۶۳**۱۹۱۷

موارد جالب

انتصاب ناظر جدید گمرکات خوزستان

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ طی حکمی از سوی فرودعسکری رئیس کل گمرک …