یکشنبه , اردیبهشت ۲ ۱۴۰۳
آخرین خبرها
خانه / اخبار گمرک / تخلیه و بارگیری در بندر کلانتری به حالت عادی خود بازگشت

تخلیه و بارگیری در بندر کلانتری به حالت عادی خود بازگشت

رئیس جامعه بازاریان و صنوف خدماتی منطقه آزاد چابهار گفت: با پیگیری‌های مستمر اعضای جامعه بازاریان و رسانه‌ ای شدن مشکلات بندر شهید کلانتری روند تخلیه وبارگیری در این بندر به حالت عادی بازگشت.

 

تخلیه و بارگیری در بندر کلانتری به حالت عادی بازگشت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ عباسعلی اکبری در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) با اشاره به افزایش نیرو در بندر شهیدکلانتری چابهار اظهار کرد: اداره کل بنادر سیستان و بلوچستان که در جلسه مشترک معاونان و مدیران اداره کل بنادر سیستان و بلوچستان و نیز سازمان منطقه آزاد چابهار به اعضای جامعه بازاریان وعده هایی را داده بود، عملی کرد.

وی افزود: بنا بر بخشنامه اداره کل بنادر سیستان وبلوچستان که امروز اجرایی شده، تعداد اپراتورهای بندری در بندر شهیدکلانتری افزایش می یابد و ساعت شروع روند تخلیه و ترخیص کالا دو ساعت زودتر از ساعت قبلی آغاز می شود.

به گفته رئیس جامعه بازاریان بر اساس این بخشنامه، کالاهایی که حمل یکسره می شوند می‌باید در اولین فرصت تخلیه و ارزیابی و تخلیه هر ماشین به طور فوری انجام شود.

اکبری با اشاره به روند طولانی و چهار ماهه تخلیه کالا در بندر شهید کلانتری خاطرنشان کرد: تجار و فعالان اقتصادی در این مدت بسیار متضرر شده‌ اند و بنا به قول مسئولان بندری، از این پس مشکلات تخلیه و بارگیری بندر شهید کلانتری به طور کامل برطرف می‌شود.

به گزارش مانا با آنکه اپراتورهای بندری در بندر شهید کلانتری چابهار برای تسریع در روند تخلیه و بارگیری کالا افزایش یافته اما این بندر همچنان از امکانات زیرساختی رنج می‌برد چراکه تجهیزات تخلیه وبارگیری بندر شهیدکلانتری فرسوده وقدیمی است.

فاز اول بندر شهید بهشتی چابهار که شامل پنج پست اسکله مدرن تخلیه وبارگیری کالا وکانتینر است و لازم است برخی کشتی ها ولنج ها فرآیند تخلیه وبارگیری را در این بندر مدرن انجام دهند.

موارد جالب

انتصاب ناظر جدید گمرکات خوزستان

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ طی حکمی از سوی فرودعسکری رئیس کل گمرک …