آخرین خبرها
خانه / اخبار / واردات ذرت شیرین از تایلند
تبلیغات پذیرفته می شود

واردات ذرت شیرین از تایلند

واردات ذرت شیرین ۲۰ میلیاردی شد|تایلند در صدر کشور‌های صادر کننده ذرت شیرین است. شما می توانید آخرین اخبار گمرک را در سایت تخصصی “گمرک دات اینفو” دنبال کنید.

واردات ذرت شیرین به ایران

میزان واردات ذرت شیرین به ایران

براساس آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی 6 ماهه نخست سال 1396، در این مدت بیش از ۵ هزار و ۷۶۴ تن ذرت شیرین به صورت پخته شده، خام و یا بخار پز از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است.

براساس واردات این حجم ذرت شیرین به کشور، ۶ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۵۹۰ دلار ارز از کشور خارج شده است.   لازم به ذکر است که ارزش ریالی این حجم واردات بالغ بر ۲۰ میلیارد و ۶۷ میلیون و ۷۰۸ هزار و ۶۴۸ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.

واردات ذرت شیرین از کدام کشور ها انجام می شود

گفتنی است ذرت شیرین از کشور‌های تایلند، اسپانیا، امارات متحده عربی، جمهوری کره، چین، سوئیس، لبنان، مالزی و مجارستان وارد ایران شده است.

در این بین اولین و بزرگترین صادرکننده ذرت شیرین به ایران تایلند بوده است به طوریکه با فروش بیش از ۳ هزار و ۳۳۸ تن ذرت، درآمد ۳ میلیون و ۳۵۳ هزار و ۲۶۵ دلاری را نصیب خود کرده است.

بزرگترین صادرکنندگان ذرت شیرین به ایران

بعد از تایلند، کشور چین دومین صادرکننده ذرت به کشور بوده است که در ۶ ماهه نخست سال جاری با صادرات هزار و ۱۲۴ تنی درآمد ۸۶۷ هزار و ۳۴۹ دلاری را به خود اختصاص داده است.

همچنین کشور مجارستان با فروش ۸۰۵ تن ذرت شیرین به ایران در رتبه دوم صادرات به ایران قرار گرفت و در نیمه نخست سال جاری درآمد ۸۰۷ هزار و ۵۴۷ دلاری را کسب کرده است.

در بین کشور‌های صادر کننده ذرت شیرین به ایران سوئیس با صادرات ۲۱ تن ذرت شیرین درآمد ۶۹۷ هزار و ۳۷۵ دلاری را نصیب خود کرده است.

واردات پارکت لمینت کفپوش

موارد جالب

هزینه های گمرکی

هزینه های گمرکی چیست؟

اخرین اخبار گمرک و ترخیص کالا را با ما دنبال کنید. شما میتوانید علاوه بر …

صادرات شارژر ایرانی

صادرات شارژر ایرانی

طبق آمار منتشر شده توسط گمرک در 5 ماهه نخست سال 1396 ، قریب به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *