آخرین خبرها
خانه / اخبار / کشف قاچاق ضايعات شيشه
تبلیغات پذیرفته می شود

کشف قاچاق ضايعات شيشه

سردار “عزیزاله ملکی ” فرمانده انتظامی هرمزگان گفت : طي اقدام تعاملی پليس آگاهي با ناظر گمرکات استان و رصد اطلاعاتی محموله های وارداتی کشور مشخص شد دو شرکت حمل و نقل بين المللی طي چندین فقره اظهارنامه ترانزيت داخلی 39 دستگاه کانتينر محموله قاچاق وارد کشور کرده اند.

کشف قاچاق کالا

فرمانده انتظامی هرمزگان افزود: این کانتینرها 40 فوت جمعاَ به وزن 573 تن کالا ، تحت عنوان ضايعات شيشه از مبداء آلمان با تعرفه 4 درصد به گمرک شهيد رجايی اظهار و سپس با رويه ترانزيت داخلي برای ترخيص قطعی به گمرک استان قزوين منتقل کرده اند.

سردار ملکی گفت: با تلاش مشترک ماموران انتظامی و گمرگ استان در مراحل کارشناسی در گمرک قزوين با توجه به مغايرت نوع و وزن کالا، اظهارنامه یکی از کوتاژها در مسير قرمز مورد ارزيابي قرار گرفته و از لحاظ پسماند بودن استعلام شده و آزمايشگاه استاندارد در پاسخ استعلام، نمونه کالا را ضايعات شيشه تعيين و محموله تحت عنوان ضايعات شيشه از گمرک قزوين ترخيص شده است.

وی افزود: با پيگيري ها و استعلام از شرکت کشتيراني (صادر کننده اسناد) مشخص شد که بارنامه ها، ترخيصيه و قبض های انبار ضميمه اظهارنامه های مذکور دستکاری شده و اسناد ارائه شده به گمرک در مقايسه با اصل اسناد موجود در کشتيرانی مذبور مغاير بوده و در اسناد ضميمه اظهار نامه هاي ترانزيتي نوع کالا به جای ظروف بلوری ، شیشه ای و کریستال، ضایعات قید شده است که جعلی بودن اسناد تسليمي در گمرک شهيد رجايي محرز شد .

فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفت: با توجه به اينکه از مجموع 39 دستگاه کانتينر قاچاق ، 38 دستگاه آن با افعال مجرمانه ياد شده از گمرک ترخيص، خارج و توقيف نشده است، به استناد ماده 58 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز علاوه بر اخذ جريمه، ارزش مال از دست رفته هم از سوی مراجع قضائی در حال پیگیری است.

سردار ملکی افزود: دستگاه قضائی استان در حال پیگیری و سیر مراحل قانونی پرونده این تخلف است.

واردات پارکت لمینت کفپوش

موارد جالب

جاسازی تریاک در سنتور

اخبار تخصصی گمرک و ترخیص کالا را در سایت گمرک دات اینفو دنبال کنید. جهت …

هزینه های گمرکی

هزینه های گمرکی چیست؟

اخرین اخبار گمرک و ترخیص کالا را با ما دنبال کنید. شما میتوانید علاوه بر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *