آخرین خبرها
خانه / اخبار / قاچاق کالا در دوره کرباسیان بیشتر شده است
تبلیغات پذیرفته می شود

قاچاق کالا در دوره کرباسیان بیشتر شده است

گروه اقتصادی: نماینده خمینی‌شهر بابیان اینکه قاچاق در دولت روحانی و در دوره مدیریت کرباسیان بر گمرک بیشتر شده، گفت: متأسفانه اراده‌ای برای جلوگیری از قاچاق وجود ندارد.

محمدجواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با اشاره به اظهارات پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در خصوص قاچاق کالا به کشور، با اشاره به حجم زیاد قاچاق در کشور گفت: متأسفانه قاچاق آن‌قدر زیاد شده که دیگر حالت رسمی به خود گرفته است.

قاچاق کالا

وی افزود: قاچاق یعنی کالایی که از مبادی غیررسمی و یواشکی وارد کشور شوند. اما ما می‌بینیم که حجم زیادی از کالا به مبادی رسمی و علنی وارد کشور می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: وقتی قاچاق این‌گونه وارد کشور می‌شود باید گفت تخلف آشکار از قانون، عدم رعایت قانون و زد و بندهای پشت پرده وجود دارد.

میزان قاچاق کالا در ایران

ابطحی با اشاره به اظهارات مسئولین مربوطه و تائید قاچاق 25 میلیارد دلاری به کشور در سال، گفت: این حجم قاچاق به کشور در دولت روحانی، نشان می‌دهد که قاچاق نسبت به گذشته بسیار افزایش بافته است.

وی با اشاره به مسئولیت کرباسیان در گمرک در دولت گذشته و تصدی وزارت اقتصاد در دولت فعلی تصریح کرد: قاچاق از طریق گمرک در دوره کرباسیان بیشتر شده است.

نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وعده‌های کرباسیان به نمایندگان مجلس در هنگام کسب رأی اعتماد برای تصدی وزارت اقتصاد و دارایی تصریح کرد: آقای کرباسیان به نمایندگان قول داد تا برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری، جلوی قاچاق رسمی را بگیرد و وعده‌هایی در این زمینه به نمایندگان داد که امیدواریم به وعده‌های خود عمل کند.

درخواست مبارزه با قاچاق کالا در دوره کرباسیان

ابطحی گفت: نمایندگان از کرباسیان خواستند تا به وعده‌های خود عمل کند و به‌طورجدی جلوی قاچاق کالا را بگیرد.

وی با بیان اینکه همه باید تلاش کنند تا جلوی قاچاق گرفته شود، افزود: بخشی از قاچاق به نقص قوانین و مشکلات کارمندان برمی‌گردد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: مجلس آماده همکاری با دولت است و اگر هم نیاز به اصلاح قوانین باشد مجلس آماده همکاری است.

فتاح رئیس کمیته امداد روز گذشته با انتقاد از حجم بالای ورود کالای قاچاق به کشور خطاب به رئیس‌جمهور گفت: شما که می‌روید شبانه دو داعشی را که در روستایی در کرمانشاه پنهان شدند جزغاله می‌کنید نمی‌توانید جلوی ورود دو کانتینر قاچاق در روز روشن را بگیرید؟

واردات پارکت لمینت کفپوش

موارد جالب

جاسازی تریاک در سنتور

اخبار تخصصی گمرک و ترخیص کالا را در سایت گمرک دات اینفو دنبال کنید. جهت …

هزینه های گمرکی

هزینه های گمرکی چیست؟

اخرین اخبار گمرک و ترخیص کالا را با ما دنبال کنید. شما میتوانید علاوه بر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *